Gümüş Alış Satış

Gümüş Alış Satış
Değer Kazanan Gümüş ile Birikimleriniz Güvenle Artsın

Gümüş bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, gümüşü piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “Güvenli Liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını gümüş ile değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir.

Bu nedenle Kıbrıs İktisat Bankası Ltd. Gümüş Alış & Satış ve Gümüş Havale gibi farklı hizmetler ile değerli müşterilerine kazançlı ürünler sunmaya devam ediyor. 

Gümüş Hakkında
Mısır’da 3100 yıl kadar önce çıkarılmaya başlanmıştır. Çok eski zamanlardan beri bilinmekte olan gümüş yine de altın ve bakırdan sonra bulunmuştur.

Gümüş alımları çoğunlukla fiziki olarak yapılmaktadır. Fiziki gümüş yatırımında saklama , güvenlik, likidite, düşük ayar, alım satım marjları gibi riskler söz konusuyken; kaydi gümüş işlemlerinde bu risklerin hiçbiri söz konusu değildir.

Elementleri periyodik tablosunda Ag; para birimi sembolü olarak ise XAG geçmektedir.

Yıllık olarak bakıldığında 2001-2011 arası yaklaşık %1000 yükseliş kaydeden gümüş, son yıllarda yükseliş eğilimini aynı ivmede koruyamasa da, gümüşe yönelik talebin devam etmesi beklenmektedir.

Nasıl Yatırım Yapabilirim?

Gümüş için minimum işlem limiti 1gr’dır. Gümüş alımlarında 1XAG = 1GR.

Oldukça likit ve değerli bir yatırım aracı olarak Gümüş Kıbrıs İktisat Bankası ayrıcalığıyla Hizmetinizde!