Taşıt Sigortası

Taşıt Sigortası

Taşıt Sigortası ile arabanızı beklenmedik süprizlere karşı sigortalayın her an her yerde maddi zarara karşı güvende olun. Araç sahipleri için değerli olan araçlar, karayollarında karşılaşılabilecek risklerden korunması amacı ile taşıt sigortası yapılmaktadır.

Taşıt Sigortası kendi altında ayrılmaktadır. Zorunlu Tarfik Sigortası, herhangi bir hasar durumunda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına almaktadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırılmamış araçların trafiğe çıkması yasal olarak mümkün değildir.

Kasko sigortası, çarpma, çarpılma, yangın, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü gibi durumlara karşı aracınızı güvence altına alır.

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her aracın yasa gereği yaptırması ve her yıl yenilemek zorunda olduğu bir sigorta çeşitidir.

Zorunlu Trafik Sigortası herhangi bir hasar durumunda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına almaktadır. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer taşıtın zararını karşılar. Kaskodan farklı olarak zorunlu trafik sigortası, sigorta yaptıran aracın değil diğer taşıtın hasarını karşılamak için yapılır.

Zorunlu trafik sigortası herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası ile arabanın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır ve ancak sigortalının isteğine bağlı üretilebilen bir sigorta türüdür.

Kasko Sigortası çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma ana teminatlarının dışında grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve teror, deprem, sel ve su baskını gibi diğer pek çok riskinizi ek teminatlarla güvence altına alabilirsiniz.

Deprem ve yanardağ püskürmesi teminatı: Deprem ve yanardağ püskürmesi sonucu sigortalı arabanızda oluşabilecek hasarlar teminat altına alınır.

Terör teminatı: Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ile bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda oluşabilecek zararlar güvence altına alınır.

Sel ve su baskını teminatı: Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar bu teminat kapsamında ödenir. Sel felaketinde mağdur duruma düşen kaskolu araç sahiplerinin poliçelerinde bu teminatın olmaması halinde oluşan zararları sigorta şirketince maalesef karşılanmamaktadır. Bu nedenle bu güvencenin alınması çok önemlidir.

Yurtdışı teminatı: Sigortalı aracın yurt dışında poliçe kapsamı dahilinde meydana gelen zararları bu güvence ile karşılanır.

Kasko Sigortalıların faydalanabileceği ek indirim ve özel hizmetler;

Hasarsızlık; Hasar görmemiş olan araçlarınızda, yenileme dönemlerinde yıllara bağlı olarak hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz.

Araç Çokluğu; Şahsınız veya şirket adına kayıtlı en az 5 arabınız Kıbrıs İktisat Sigorta güvencesi altındaysa, taşıt sayınıza göre %10’dan başlayan indirimler sizleri bekliyor.

Peşin ve Taksitli ödeme imkanları; Peşin ödemelerinizde  %5 indirim, taksitli ödemlerinizde de SmartCard Kredi Kartına 10 taksit imkanı sağlıyoruz.

Kiralık Araç Hizmeti

Kıbrıs İktisat Sigorta, tamir süresi  2 iş gününü aşan durumlarda, cebinizi yormayan ek primlerle kiralık araba hizmetiyle yanınızda olmaya devam ediyor.

Tüm kasko poliçelerinde 50TL ek prim karşılığında, bir yıllık poliçe vadesi süresince, kaza tanımı içinde yeralan riskler sonucu arabanın kullanılamamasından doğan ve 2 iş gününü aşan tamirat sürelerinde, sigortalı müşterilerimize yılda 2 defa, en fazla 7 gün olmak üzere ikame kiralık araç hizmeti sağlıyoruz.

Kasko poliçesinin geçerlilik süresi boyunca taşıtın kaporta, boya ve plastik aksamlarında oluşabilecek, küçük ölçekli hasarların giderilebileceği durumlarda diğer bir deyişle Mini Hasar Onarım Hizmeti kapsamı içerisinde yer alan hasarlarda ikame kiralık araç hizmeti verilmez.

Mini Hasar Onarım Hizmeti Kapsamı;

  • Boyasız Kaporta göçük düzeltme
  • Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme
  • Boya Tamiri (Tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları)
  • Plastik Tampon tamiri (Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)
  • Jant hasarı tamiri