SmartCard Yılbaşı Taksit Kampanyası
İktisatbank Arsa Kredisi
SmartCard Fitness ve SPA İndirim Kampanyası
Western Union Uluslararası Para Transferi
SmartCard Elektrik Faturası Taksit Kampanyası
3D Güvenlik

İnternet'te Güvenli Alışveriş

SmartCard kredi kartınız ve Smart Banka Kartınızla yapacağınız alışverişlerde kullanılan 3D Güvenlik sistemiyle işlemlerinizi güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İktisatbank SmartCard kredi kartı ve Smart Banka kartı ile müşterilerinin İnternet ortamında yaptıkları alışverişlerin daha güvenli olmasını sağlayan ve MasterCard/Visa tarafından destek ve onay gören 3D Güvenlik (3D Secure )Sistemi’ni kullanmaktadır.

Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCod logoları* bulunan sanal iş yerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri olası sahtekârlıklara karşı güvence altına alınır.

3D Güvenlik sistemi, internette alışverişin 3 boyutu olan müşteri, kart sağlayıcı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını alışveriş esnasında tek kullanımlık şifre sayesinde güvenle sağlayarak kart hamilinin ve işyerinin gerçekliğini doğrular.

Kart hamili olarak internet üzerinden yapacağınız alışverişin ödeme işlemi öncesinde, bankamız tarafından cep telefonunuza  SMS ile tek kullanımlık şifreniz gönderilecektir. Bu şifrenin ekrana girilmesi ile birlikte işleminiz güvenli bir şekilde tamamlanacaktır.

Kart Hamili alışveriş yapacağı websitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dâhil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dâhil olan web sitelerinden yapacağınız alışverişler ekstra güvenli olur.

Üye İşyeri için chargeback’lerin azalması ile birlikte zamandan tasarruf ederken maliyetler de azalır.

Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™" isimli"güvenli İnternet alışverişleri" çözümleri ile sayesinde fraud işlemlerinde azalma meydana gelirken üye işyerleri için ekstra güvenli olarak ödeme yapılır.

Tüm SmartCard Kredi Kartları mail order ve internet üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan e-commerce işlemlerine açık olarak teslim edilmektedir. Kartını mail order ve e-commerce işlemlerine kapatmak isteyen müşterilerimiz Telefon Bankacılığı 444 4 444’ü arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.