SmartCard Yılbaşı Taksit Kampanyası
İktisatbank Arsa Kredisi
SmartCard Fitness ve SPA İndirim Kampanyası
Western Union Uluslararası Para Transferi
SmartCard Elektrik Faturası Taksit Kampanyası
ATM Şifresi Hakkında

ATM Bankacılığı ile Kart Şifresi Değişimi

Geçmiş yıllara göre yanımızda taşınan nakit para miktarının, banka kartları ve ATM'lerin hızla hayatımıza girmesiyle daha az miktarda taşınır hale geldi. Nakit sıkıntınız olduğu an, günün herhangi bir saati size en yakın ATM'lerden 7/24 para çekilişi gerçekleştirebilirsiniz.

ATM'lerden banka veya kredi kartlarıyla işlem yapılabilmesi için kart bilgileri önemli bir güvenlik rolü oynamaktadır. Banka veya Kredi kartı şifreleri yalnızca kart sahibine ait özel bilgilerdir. Güvenlik açısından özel bir bilgi olduğu için kart şifresi kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmamalıdır.

Kart güvenliği için şifrenizi belirli aralıklar ile değiştirmeniz gerekmektedir. SmartCard kart şifre değişikliklerini KKTC'de yaygın olarak kullanılmakta olan, size en yakın ATM'ler aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.. Kart şifreleri sizinle ilgili kolay bulunabilecek (doğum tarihi, doğum yılı) şifreler olmamalıdır.

İktisatbank'ın siz müşterilerine sunduğu en modern teknolojik alt yapıyla yenilenen Dijital Bankacılık Kanalları aracılığı ile SmartCard Banka veya Kredi Kart şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Tek Şifre Dönemi

ATM ve Pos cihazlarında kullandığınız farklı şifreleri karıştırma veya bloke etme durumuna artık son!
Yenilenen SmartCard Banka veya SmartCard Kredi Kartı ile oluşturacağınız tek şifre ile hem ATM'den hemde alışverişlerde aynı şifreyi kullanabileceksiniz.

Yeni almış olduğunuz SmartCard Banka veya SmartCard Kredi Kartınıza ilk şifreyi sistemde kayıtlı GSM numaranızın kısa mesaj bölümünden mesaj yazarak veya Telefon Bankacılığı 444 4 444'ü arayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Tüm şifre işlemlerinde GSM numarası önemli güvenlik rolü oynadığından sistemde kayıtlı numaranızın güncel olması gerekmektedir.

Mevcut şifrenizi İnternet Bankacılığı aracılığı ile Güvenlik Ayarları menüsünden değişiklik yapabilirsiniz.