SmartCard Vergi Kampanyası
İktisatbank Arsa Kredisi
SmartCard Fitness ve SPA İndirim Kampanyası
Western Union Uluslararası Para Transferi
SmartCard Elektrik Faturası Taksit Kampanyası

Altın Alış Satış
Güvenli Yatırımın Keyfini Altının Değer Artışı ile Yaşayın

Kıbrıs İktisat Bankası LTD. yeniliklere ve ilklerin bankası olmaya şimdi de zengin Altın İşlemleri menüsü ile devam ediyor.

İnternet Bankacılığı, ATM Bankacılığı, Telefon Bankacılığı 444 4 444 veya şubelerimiz aracılığı ile istediğiniz para birimini kullanarak en uygun piyasa fiyatları ile Altın Alış ve Altın Satış yapabileceğiniz gibi Altın Havalesi veya Vadeli Altın Hesabı gibi farklı ürünlerden de faydalanabilirsiniz.

Neden Altın?

Arzı sınırlı olan altın bir rezerv aracı olarak para birimlerine benzer bir değer ölçüsü konumundadır. Bu durum, altını piyasalarda öngörülebilirliğin azaldığı dönemlerde “güvenli liman” haline getiriyor. Bireysel tasarruflarınızın belirli bir kısmını altında değerlendirilmesi size “riskinizi dağıtma” imkanı verecektir. 

Yıllık olarak bakıldığında 2002-2012 arası yaklaşık %600 yükseliş kaydeden altın, son yıllarda yükseliş eğilimini aynı ivmede koruyamasa da, altına yönelik talebin devam etmesi beklenmektedir.

Altın Hakkında  
Tarih boyunca zenginliğin göstergesi olan kıymetli madenler artık Kıbrıs İktisat Bankası Ltd.’de. Mısır’da 4000 yıl kadar önce çıkarılmaya başlanan altının dünyada 170 bin ton civarında üretildiği tahmin ediliyor.

Dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffet, dünyada yer üstünde çıkarılmış altın miktarının 20 metre boyutunda bir küp oluşturacağını söylemektedir.

Ülke kültürümüzde önemli bir yeri olan altın yatırımları, çoğunlukla fiziki olarak yapılmaktadır. Fiziki altın yatırımında saklama, güvenlik, likidite, düşük ayar, alım satım marjları gibi riskler söz konusuyken; kaydi altın işlemlerinde bu risklerin hiçbiri söz konusu değildir.

Endüstri anlamında kullanımı oldukça sınırlı olan altın, yatırım, rezerv ve mücevherat olarak kullanılıyor.

Altın elementlerin periyodik tablosunda Au; para birimi sembolü olarak ise XAU geçmektedir.

Altın Aldım Nasıl Değerlendireceğim ?
Dilerseniz almış olduğunuz altını vadeli mevduat olarak da değerlendirebilirsiniz. Minimum işlem limiti 1gr ve minimum vadeli altın hesabı açma limiti 10gr’dır. Altın alımı yaparken 1XAU = 1GR.

Oldukça likit ve değerli bir yatırım aracı olarak Altın Kıbrıs İktisat Bankası ayrıcalığıyla Hizmetinizde!