SmartCard Yılbaşı Taksit Kampanyası
İktisatbank Arsa Kredisi
SmartCard Fitness ve SPA İndirim Kampanyası
Western Union Uluslararası Para Transferi
SmartCard Elektrik Faturası Taksit Kampanyası
Çip ve Şifre İle Güvenlik

Çip ve Şifre (Chip&PiN) Nedir?

Çip ve Şifre ile güvenlik (Chip&PIN) sistemi dünya çapında başlayan, Visa/Mastercard tarafından zorunlu hale getirilen bir güvenlik uygulamasıdır. Kredi kartlarında yaşanan sahtecilik, dolandırıcılık ve taklitçilik Tüm dünyada gittikçe artan bir suç haline geldi. Chip&PIN sayesinde, kredi kartı kullanıcıları çok daha güvenli bir ödeme sistemine kavuşuyor. Kredi kartının üzerindeki chip, kartın kopyalanmasına karşın koruma sağlarken, şifre (Pin) kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda başkaları tarafından kullanılmasını önlüyor.

Şifrenizi Biliyor Musunuz?

Aşağıdaki kanallardan Kredi Kartı şifrenizi kolayca alabilir veya değiştirebilirsiniz ;

İnternet Bankacılığı'nı Kullanarak;

İnternet Bankacılığı'na giriş yaptıktan sonra Güvenlik menüsü altında yer alan Kredi Kartı Şifresi değiştirme sahasından eski şifrenizi değiştirebilir veya yeni şifre alabilirsiniz.

444 4 444 Telefon Bankacılığı'nı Arayarak;

Telefon Bankacılığı sesli yanıt sistemini kullanarak veya müşteri temsilcilerimiz yardımıyla yeni şifre alabilir veya mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.

SMS Bankacılığını Kullanarak;

SmartCard Kredi Kartınız için yeni şifre almak veya varolan şifrenizi değiştirmek için Cep Telefonunuzun Kısa Mesaj Menüsüne (SMS) SIFRE yazıp Boşluk bırakın kendi belirleyeceğiz 4 haneli şifrenizi yazdıktan sonra boşluk bırakarak kartınızın son 4 rakamını ve arkasındaki 3 rakamı (CVV2) yazıp kısa mesajla 4440'a gönderin, şifrenizi anında oluşturun. (Örnek;SIFRE 1234 1234567)

ATM Bankacılığını Kullanarak;

Daha önce diğer kanallar vasıtasıyla oluşturmuş olduğunuz şifrenizi ATM'lerde kullanabilir veya istediğiniz zaman ATM vasıtasıyla şifre değişikliği işlemi yapabilirsiniz.

Şifrem ile Nasıl Alışveriş Yapacağım?

  • Chip&PIN; dolandırıcılık ve sahteciliğe karşı koruma sağlayan akıllı bir sistem olduğu kadar kullanması ve alışması kolay bir sistem.
  • Kredi kartı ile Ödeme yapacağınızda, satış görevlisi çipli kartınızı okuyucuya yerleştirecektir.     
  • Kart okuyucu sizden şifre giriş cihazına şifrenizi (PIN) girmenizi isteyecektir.
  • Alışveriş tutarınızı kontrol ettikten sonra, 4 rakamdan oluşan şifrenizi (PIN) girin ve Ödemenizi onaylamak için "Giriş" / "Enter" tuşuna basın.
  • Şifreniz (PIN) size özel olduğu için ekranda görünmez. Onun yerine her rakamı simgeleyen yıldızlar olacaktır.
  • Eğer şifrenizi (PIN) girerken hata yaparsanız "Temizle" tuşuna basın ve şifrenizi (PIN) tekrar girin.
  • Ekran sizi ödeme işlemini gerçekleştirdiğine dair bilgilendirecektir. Ödeme onayından sonra, kart okuyucu size slip verecektir.
  • Mağaza Chip&PIN sistemine geçmediyse imza atarak da ödeme yapabilirsiniz.