SmartCard Yılbaşı Taksit Kampanyası
İktisatbank Arsa Kredisi
SmartCard Fitness ve SPA İndirim Kampanyası
Western Union Uluslararası Para Transferi
SmartCard Elektrik Faturası Taksit Kampanyası

Güvenlik
Dijital Bankacılık Kanallarında Güvenlik

İnternet Bankacılığı'nda Artık Tek Kullanımlık Şifre Zorunlu

Sadece İnternet Bankacılığı'na yapacağınız ilk giriş için sabit İnternet Bankacılığı şifreniz istenecektir. Daha sonra yapacağınız tüm girişlerde kullandığınız ''Kullanıcı Adı'' ve ''e-Parolanız'' değişmeyecek, "Şifre" alanına ise sadece "Tek Kullanımlık Şifre" kodunu girmeniz gerekecektir.

İnternet Bankacılığı Güvenlik Resmi Uygulamasına Geçilmiştir

Güvenlik Resmi Uygulaması internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı geliştirilmiş ek güvenlik önlemidir. Güvenlik Resmi Uygulaması ile İnternet Bankacılığı'na yapacağınız ilk giriş'te size gösterilecek resimlerden bir tanesini seçmeniz istenecektir. Bu sayede daha sonra İnternet Bankacılığı'na girmek istediğinizde daha önce sizin seçmiş olduğunuz güvenlik resmini görüntüleyerek doğru adreste olduğunuzu kontrol etmeniz sağlanmaktadır.

E-Posta Güvenliği

Size gönderilen e-postalarda bulunan herhangi bir linki tıklayarak veya farklı sayfalardan yönledirilme yöntemi ile İnternet Bankacılığı'na giriş yapmayınız. İnternet Bankacılığı'na sadece www.iktisatbank.com üzerinde bulunan İnternet Bankacılığı 'GİRİŞ' linkini kullanarak giriniz.

Bilgisayarınızın Güvenliği 

Bilgisayarınızda kurulu güncel bir anti-virüs yazılımı olmasına dikkat ediniz. Anti-virüs yazılımları, sisteminizi bilinen virüslerden ve olası saldırılardan korur. Anti-virüs yazılımı sürekli olarak güncellenmeli ve özellikle İnternet’ten dosya indirirken çalışır halde tutulmalıdır. Disket veya CD'den bilgisayarınıza program yüklemeden önce, disket veya CD'yi mutlaka virüs tarama programından geçiriniz.

Güvenlik Uygulamaları

Seçilecek tercihe göre müşterinin sistemizde kayıtlı olan cep telefonu numarasına güvenlik kodu, SMS olarak gönderilir. Güvenlik kodu, kullanıcı tarafından ekrana girilerek SMS doğrulaması gerçekleştirilir.

  • Güvenlik kodu tek kullanımlıktır.
  • Büyük-küçük harf kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • 3 dakika içinde ekran girişinin yapılması gerekmektedir.